Ewidencja Narzędzi
środa Luty 21st 2018
Program Narzędziownia jest to najlepiej sprzedający się obecnie program do zarządzania Narzędziownią. Dzięki zastosowaniu intuicyjnego menu oraz nowoczesnych technologii, czyni go prostym, czytelnym i niezawodnym. Już 300 firm codziennie używa Programu Narzędziownia, już 300 firm oszczędza pieniądze na niepotrzebny zakup narzędzi! Pobierz wersję DEMO i zastanów się , dlaczego nie ma Programu Narzędziownia jeszcze w Twojej Firmie!

Treści własne

Archiwa

Drukarki Kart Plastikowych

Drukarki kart plastikowych świetnie uzupełniają ofertę w każdej firmie, gdzie zainstalowany jest np. terminal RCP czy też Punkty kontroli dostępu. Tym samym zaprojektowanie karty RFID sprowadza się do stworzenia firmowej templatki, oraz podpięcia się pod bazę danych wraz ze zdjęciami pracowników oraz jego danymi personalnymi. Firma zyskuje nie tylko dodatkową możliwość identyfikacji (za okazaniem przepustki) ale również i prestiż, który wyznaczają nowoczesne technologie stosowane w firmie.

W metodzie druku bezpośredniego, barwnik ze specjalnej folii eksploatacyjnej (patrz zdjęcie poniżej) jest przenoszony bezpośrednio na kartę. Drukarki wykonują nadruki kolorowe w pełnej palecie barw tj. 16,7 miliona kolorów (termosublimacja) lub monochromatyczne w kolorach czarnym, niebieskim, czerwonym, zielonym, białym, złotym lub srebrnym (termotransfer).

W przypadku druku bezpośredniego głowica drukująca drukarki zostaje dociśnięta do karty poprzez folię z barwnikiem (folia znajduje się pomiędzy głowicą a kartą). Głowica rozgrzewając się „wtapia” barwnik z foli w plastik karty. W przypadku druku kolorowego na jedną wydrukowaną kartę zużywany jest zawsze taki sam odcinek foli z czterema panelami kolorów podstawowych żółtym, magenta, cyjanem i czarnym. Z kolei druk bezpośredni charakteryzuje się dociśnięciem folii z barwnikiem do karty, gdzie nagrzewająca się głowica powoduje wtopienie barwnika folii w powierzchnię karty. W przypadku druku kolorowego na jedną wydrukowaną kartę zużywany jest zawsze taki sam odcinek foli z czterema panelami kolorów podstawowych żółtym, magenta, cyjanem i czarnym. Dodatkowo na foli znajduje się piąty przeźroczysty panel tzw. warstwa „overlay”. Cała powierzchnia karty jest pokrywana przeźroczystą warstwą zabezpieczającą. Warstwa „overlay” chroni nadruk m.in. przed promieniowaniem UV.W przypadku nadruku na kartę z paskiem magnetycznym lub z chipem RFID, warstwa overlay nie jest nakładana co ustawia się najczęściej w samym programie do drukowania, lub poprzez modyfikowanie sterownika drukarki.

Patrz więcej na: Drukarki Kart Plastikowych